Panel používateľa

EU-L-10

EU-L-10

Hodnotenie produktu: 3.67/5 (3x)

Vaše hodnotenie:

DRÔTOVÝ REGULÁTOR PRE TERMOSTATICKÉ VENTILY (10 ZÓN)

180,49 € s DPH

Skladové číslo: WG.20.004

Dostupnosť: Do týždňa

Výrobca: TECH

Drôtová zónová regulácia pre podlahové vykurovanie Séria 10 je rozšírenou verziou CS-L5 s možnosťou vytvorenia až 10 zón.

Hlavná riadiaca jednotka CS-L-10 je iba zbernicou do ktorej sa dá pripojiť 10x bytový termostat (jednoduchý ON/OFF) a 50 termoelektrických pohonov ventilov (STT-230/2, STT-230/2S) pomocou 18 výstupov. CS-L-10 má výstup 230V pre zap/vypínanie čerpadla a beznapäťový výstup pre ovládanie zdroja tepla. Tak napäťový, ako aj beznapäťový výstup je zap/vypínaný naraz, podľa potreby vykurovania z bytových termostatov s 2-minútovým oneskorením. Pre bezdrôtový prenos beznapäťového výstupu na ovládanie zdroja tepla alebo na prepojenie z hlavnou reguláciou (v mieste pripojenia bytového termostatu, napr.: CS-i-1 ) použijeme modul CS-262.

V každej zóne musí byť pripojený bytový termostat. Pri výbere bytových termostatov je potrebné vedieť čo od nich očakávame. Na výber sú izbové regulácie ako pre CS-L-5 (napájané vlastnými batériami) alebo špeciálne, ktoré sú predurčené iba pre reguláciu CS-L-10 (napájané z regulácie CS-L-10).

Izbové regulácie predurčené pre L-10:

 • CS-R-10b umožňujú iba nastaviť stálu teplotu prostredníctvom tlačidiel + a -. Dodatočne môžete zmeniť hysteréziu.
 • CS-R-10z umožňujú iba nastaviť stálu teplotu prostredníctvom tlačidiel + a -. Dodatočne môžete zmeniť hysteréziu.
 • CS-R-10s už umožňujú okrem nastavenia dennej a nočnej teploty (komfortná a útlmová) aj nastavenie podlahovej teploty pri použití podlahového snímača teploty (NTC snímač).

Tam, kde nepotrebujete meniť teplotu počas dňa (chodba, skladovacie, odkladacie, pivničné priestory, garáž, šatník a pod.) stačí jednoduchý bytový termostat. V ostatných zónach, ktoré sú rozdelené na nočnú a dennú časť, je vhodné mať bytový termostat s možnosťou programu deň/noc. V zónach, ktoré majú veľké tepelné zisky (krb alebo iný interiérový zdroj tepla, slnečná strana a pod.) je vhodné zabudovať snímač teploty podlahy (NTC), ktorý Vám zabezpečí, že podlaha nevychladne a jej nábeh nebude trvať hodiny, aby bol dosiahnutý potrebný tepelný komfort.

 

Funkcie:

 • Možnosť obsluhy max. 50 termoelektrických pohonov (STT-230/2, STT-230/2S) pomocou 18 výstupov:
 • 8 zón s 2 výstupmi (v prípade väčšieho počtu pohonov, možnosť zaťaženia výstupu max. 0,3A)
 • 2 zóny s 1 výstupom (v prípade väčšieho počtu pohonov, možnosť zaťaženia výstupu max. 0,3A)
 • Možnosť pripojenia po jednom izbovom regulátore pre každú zónu
 • predurčený pre CS-L-10 a napájaný priamo z regulácie (CS-R-10b, CS-R-10z, CS-R-10s)
 • štandardný dvojpolohový samostatne napájaný (CS-294v1, CS-292v3, CS-295v3, CS-293v3, CS-297v3)
 • jeden výstup 230V na čerpadlo,
 • beznapäťový výstup (napr. na ovládanie vykurovacieho zariadenia),
 • 2 minútové oneskorenie zapnutia výstupov: beznapäťového a čerpadla.

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie